Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kapitola 2

11. 12. 2011

Královská rodina a nová Espada

Rukia seděla na louce poblíž Seretei a přemýšlela o neznámém shinigamim. „Proč z něho nebylo cítit žádné reatsu a jaktože neměl zanpakuto?“ Takové otázky se jí honily hlavou. Najednou jí z přemýšlení vyrušilo odkašlání za zády. Ohlédla se po dotyčném a spatřila shinigamiho s červenými vlasy, dobráckým úsměvem a v očích mu hráli pobavené plamínky.

„Renji co potřebuješ?“ zeptala se ho Rukia.

„To si nemůžu jen tak s tebou pokecat?“

„To víš, že jo.“

Renji se natáhnul vedle Rukii do trávy. „Co myslíš, že teď asi dělá Ichigo?“

„Nevím, ale doufám, že je v pořádku.“

„Docela mi chybí, byl to dobrý zástupce shinigami.“ Povzdechl si Renji.

Rukia jenom přikývla a vzpomínala na to, jak se poprvé potkali a co následovalo. A jak jí pak zachránil před popravou, na bitvy proti espadě a na dobrodružství v (hueco moondou).

„Pořád nemůžu uvěřit, že jsou jeho schopnosti pryč a že nás nevidí.“ Povzdechla si Rukia.

Renji jenom něco zabručel.

„No nejvíc to asi štve kapitána Zarakiho, přece tady s ním málokdo dokáže v boji udržet krok a Ichigo s ním dokázal remizovat.“ Vzpomněl si Renji.

„Myslíš, že vrchní kapitán vyšle někoho, aby chytil toho neznámého?“ změnila téma Rukia.

Renji jí chtěl odpovědět, ale v tom k nim přiletěl černý motýl a ozval se hlas.

„Všichni kapitáni a pod-kapitáni se dostaví okamžitě k vrchnímu kapitánovi.“

Renji se otráveně zvednul a společně s Rukiou se vídaly zpátky do Seretei.

Mezi tím v paláci královské rodiny, několik maskovaných útočníků doráželo na příslušníky královské stráže. Kteří zoufale chránili královský pár a jejich dceru. Královská stráž byla úplně zaskočena zuřivostí útočníků a jejich silou. Navíc se jim povedlo oddělit rodiče od jejich dcery a tím pádem rozdělit malí počet ochránců na ještě menší.

Kolem královského páru se stáhla většina útočníků a zatímco jejich ochránci vedli zoufalí boj o to, aby jim probili cestu do bezpečí, tak trojce shinigami odváděla princeznu k senkaimonu aby jí dopravily do bezpečí k jejím příbuzným v reálném světě.

Mezitím v reálném světě byla noc.

Nad městem opět stál Ichigo a sledoval reatsu svých přátel a rodiny. Když v tom ucítil obrovské množství reatsu které neznal. Proto se rozhodl že se podívá co to má znamenat.

V parku se zničeho nic objevily odsuvné dveře které se otevřeli a z nich vyběhla princezna a za ní její ochránci.

Jeden z nich se rychle rozhlédl a promluvil. „Shion-hime musíme si pospíšit do bezpečí k vašemu strýci. Než se tu objeví útočníci nebo hollow.“

„Dobrá jenom mě nechte nadechnout.“

Než jí kdokoliv stihl odpovědět tak se odevšad ozval křik hollow.

„Sak-“ nestihl doříct velitel tříčlenné skupiny ochránců a byl roztrhán na kusy několika hollow kteří vypadali jako gorily zkřížené s tygry.

Shion v šoku a z hrůzou pozorovala jak jsou její ochránci trháni na kusy, než se stihla vzpamatovat. Tak se na ní asi třicítka hollow otočila a obklíčily jí kolem dokola.  Najednou se nad ní ozval šílený smích.

„Jaká to škoda že tady zemřete, princezničko, jak rád bych na vás dělal pokusy.“

Shion se podívala nad sebe a uviděla muže v bílém, který měl přes polovinu obličeje masku.

„Kdo k čertu jste? A co po mě chcete?!“  

„Co chci vaší smrt! A kdo jsem vás nemusí zajímat.“  Odpověděl neznámý a dal pokyn hollow aby zaútočily.

Shion jenom zavřela oči a čekala na svojí smrt. Ale ta nepřicházela tak se odvážila pootevřít oči a to co spatřila jí vyrazilo dech. Všech třicet hollow se rozplývalo a před ní stál podle všeho shinigami. Který se na ní podíval a věnoval jí zkoumaví pohled. To co Shion viděla jí vyrazilo dech. Shinigami měl dlouhé černé vlasy do půli zad, rudé oči, svalnaté tělo omotané obvazy a jeho dolní část pláště a pravou ruku obalovaly černé plameny.

Ichigo po zlikvidování hollow vrhl pohled na dívku v kimonu a potom na zbytky shinigami. A s nenávistí pohlédl na Espadu.

„Kdo k čertu jsi?“

„Já jsem tvoje smrt.“

„Vážně?“

Ichigo jenom protočil oči v sloup a něco si odfrkl.

Najednou než stihl někdo jakkoliv zareagovat tak se roztrhla obloha a z tmy poza trhliny vyšla postava v bílém plášti a s kápí přes hlavu.

„To stačí Kyōjine.“ Prohlásil nově příchozí.

„Ale pane princezna ještě žije.“

Neznámý se otočil na princeznu a potom přejel pohledem na Ichiga.

„Nevadí její rodiče jsou mrtví a zbytek rodiny bude brzy následovat. Hej shinigami vyřiď třinácti dvorním strážím, že konec Seretei se přiblížil.“ S tím popadl Kyōjina za límec a zmizel.

  Ichigo se otočil na dívku která plakala a nevnímala okolí. Proto jí vzal do náručí a vydal se s ní k obchodu Uhary Kiskeho.