Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vize

30. 5. 2011

Postava v černém a s rudým světelným mečem odsekla mladé rytířce jedi ruku a s ďábelským smíchem se chystá zasadit poslední ránu, náhle okolí exploduje a když se usadí prach je vidět, že postava zahalena temnotou zablokovala rukou světelný meč, kolem té postavy začaly vířit modré plameny a dokonce na místě kde jsou normálně oči bylo vidět jen modré plameny.

V tmavé místnosti se strhnutím probudila mladá padawanka řádu jedi po její bíle kůži jí stékají stružky potu a rychle oddechuj, podívá se na chronometr a zaskučí „Cože?!! Třetí hodina ranní, úžasný nejdřív droidi potom politici a teď asi vize protože tohle se mi zdá už celý týden. Ach jo měla bych si o tom promluvit s mistrem Kenobim.“ Tím končila svojí triádu nad pokaženým spaním. Po chvilce přemýšlení se rozhodla, že se půjde projít po chrámu a počká si na východ slunce nad Corusantem. V pokoji si rozsvítila pomocí síly a podívala se na sebe do zrcadla její obličej byl měkce tvarovaný její oči měli mandlový tvar a jejich barva kontrastovala z barvou její pokožky oči měla totiž černé jako noc ale její kůže i vlasy byli sněhově bílé a ještě se od lidí odlišuje svými zašpičatělými ušima, při pohledu na sebe se smutně usmála její domovský svět je Arrkretia který se nachází daleko za hranicemi republiky, ona je výsledkem genetických experimentů, její předci byli speciálně geneticky navrženi pro práci v dolech a ona tam měla skončit taky, ale díky tomu že vypukla klonová válka a republika potřebovala v tom sektoru nutně základnu bily na její planetu posláni rytíři jedi a tehdy si jí všimnul mistr Windu. Za čala se oblékat do svého oblečeni které mělo většinou na sobě černou a bílou kombinaci barev a při tom vzpomínala na svoje úplně první setkání s rytířem jedi, zrovna s rodiči byla na návštěvě u strýce ve středním městě ale protože neměla náladu poslouchat jejich klábosení o práci nebo o pazaku který se snad jinde v galaxii už nehraje tak se nenápadně vytratila ven když před ní spadnul s hodně sprostou nadávkou černoch v rouchu a za ním dopadly dva super bitevní droidi kteří na něj zahájili palbu, ona prostě najednou zcela instinktivně po nich pomocí síly hodila kontejner na odpad, samozřejmě o síle nic nevěděla a po tom co se na ní ohromeně obrátil čekala že jí zbije nebo minimálně seřve protože ona a jí podobní jsou na Arrkerii považováni za odpad do kterého si každý může kopnout. Ale on jí neseřval ani nebyl ale dal se sní do hovoru a nabídl jí možnost stát se vlastním strůjcem svého osudu, konečně měla možnost se svobodně rozhodnout i když se to její rodině nelíbilo a ani firmě, která jí vlastnila. Ale byli to schopni tolerovat pod podmínkou, že už se nikdy na svojí domovskou planetu nevrátí.

S povzdechem opustila pokoj a šla jednou z mnoha chodeb která vedla k venkovní terase ze které byl nádherný výhled na Corusant, pozorovat noční město které nikdy nespí vlastně celá planeta je jedno velké město které nikdy nespí je v noci nádherné stejně tak i ve dne ale nejhezčí je za svítání. Náhle se za ní ozvalo odkašlání a zároveň s tím jak se otáčela aby se podívala kdo to za ní je tak dotyčný na ní promluvil. „Shio vidím že nemůžeš spát. A něco mysl tvou trápí. Hmm hmm. Ano ano něco tě trápí, nepovíš mi to?“ Shia se usmála na malého zeleného seschlého a starého tvora který byl zároveň mistrem řádu jedi jak on s oblibou říká na velikosti nezáleží to byl mistr Yoda. „Ano mistře Yodo opravdu mě něco trápí už se mi určitou dobu zdá jeden a ten samý sen.“ Shia pověděla všechno o svém snu mistrovi Yodovi a nakonec se ho zeptá. „Mistře co to znamená tu postavu v černém si dokážu určit jako sitha ale kdo je ta postava zahalená temnotou a plameny?“

„Temná strana síly se ti snaží zakrýt budoucnost a totožnost té osoby ale nepochybně mocná bude, ale otázka zní kdo to je? A ke komu se přidá k světlé straně nebo k temné? Pozor si dát musíme, aby tu bytost temná strana nezískala.“

„Pohleď východ slunce vskutku je nádherný a snad i noví den přinese odpovědi na otázky“

Shia si až teď uvědomila, že vyšlo slunce.

Nikdo v republice ani u separatistů neměl tušení že z jiné galaxie právě dorazila síla kterou nikdo nezná. Bitevní křižník Archangel si majestátně pluje vesmírem a jeho posádka netuší že se brzo octne ve víru událostí které můžou uvrhnout celý vesmír do temnoty.         

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentář

(Helion, 18. 8. 2012 13:06)

Zdarec nedaří se mi napsat komen do další kapitole tak to hodím sem. Kapitola dobrá ale drobet krátká už sem se těšil na nějakou bitku chtělo by to trošku rozepsat.

Prázdniny

(Helion, 4. 9. 2011 10:45)

Jsou za námi už se nemůžu dočkat kapitoly :)

Pokračování

(Helion, 14. 7. 2011 15:37)

Je to super povídka kdy bude pokračování ?

Re: Pokračování

(Helion, 19. 7. 2011 23:04)

Teda pokud bude pokračování byla by škoda to ukočit

Re: Re: Pokračování

(Gryf, 30. 7. 2011 22:22)

Pokračko bude :D

Re: Re: Re: Pokračování

(Helion, 1. 8. 2011 17:28)

Tak to bude super už se těším hlavně na nějaký prvníkontakt